DAHİLİYE (İÇ HASTALIKLARI)

Dahiliye (İç Hastalıkları) bölümümüzde; diyabet, hipertansiyon, mide ve barsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları, tiroit, osteoporoz ve diğer endokrin hastalıkları, kan hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve yaşlanmaya bağlı pek çok rahatsızlığı içeren birçok sistem hastalıklarının tedavisi iç hastalıkları bölümünün içinde yer almaktadır.

Hastalıkların erken teşhis ve tedavi yöntemlerinin yeni teknolojilerle gelişmesiyle birlikte, birçok hastalık ilerlemeden tedavi edilebilmektedir. Laboratuvar tetkikleri, ileri görüntüleme teknikleri (MR, ultrasonografi, röntgen, bilgisayarlı tomografi, kemik yoğunluğu ölçümü), EKG gibi birçok teknolojik yöntem sayesinde, hastalıkların teşhisi son derece kolaylaşmıştır. Birçok hastalığın tanı ve tedavisinde ortak birim görevi yürüten iç hastalıkları polikliniğimiz, en detaylı ve geniş kapsamlı bölümlerimizden biridir. Diğer adıyla dahiliye olarak da bilinen iç hastalıkları bölümümüzde, hastalıkların teşhis ve tedavisi için titiz ve detaylı bir araştırma gerçekleştirilerek, hastalıkların erken evrede teşhis edilmesi, tedavi için ilgili birimlere yönlendirme yapılması sağlanmaktadır.

15 yaş üzeri hastaların iç organlarındaki sıkıntıları teşhis ve tedavi eden bölüm olan Dahiliye (İç Hastalıkları), hastalıkların erken evrede teşhisinin yanı sıra hastalıklardan nasıl korunmak gerektiğine dair koruyucu bilgilendirmeyi de yapmaktadır. Hastayı olabilecek şikâyetlere karşı bilinçlendirme, mevcut hastalıkların tedavi sürecinde yaşanacak olan evreler ve gerekirse farklı birimlere yönlendirme gibi fonksiyonları bulunmaktadır. Hastanelerin en yoğun bölümlerinden biri olan dahiliye, sıklıkla hastaların hastalık belirtileri nedeniyle başvurdukları bir poliklinik niteliği taşımaktadır.

Dahiliye (İç Hastalıkları) Hangi Hastalıklara Bakar ?
Hastanemizde, iç hastalıkları uzmanları ve tam teşekküllü hastane ortamı bakımından birçok hastalığın tedavi ve takibinde başarılı sonuçlar elde edecek donanıma sahiptir. İç hastalıkları bölümünün uzmanlık alanında olan ve tedavi edilebilen hastalıklar şu şekilde sıralanmaktadır:

-Solunum Yolu Enfeksiyonları
-Enfeksiyon Hastalıkları
-Hipertansiyon
-Diyabet
-Tiroid Hastalıkları
-Kolesterol
-Akciğer Hastalıkları
-Böbrek Hastalıkları
-Kansızlık ve Kan Hastalıkları
-Romatizmal Hastalıklar

YAPILAN İŞLEMLER

  • Endoskopi
  • Kolonoskopi

Doktorlarımız

Uzm. Dr. Mehmet Akif KUMBUZOĞLU

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Uzm. Dr. Mehmet Akif KUMBUZOĞLU

Tıp Eğitimi:
19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uzmanlık Eğitimi:
Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi

Telefon: 0464 212 11 03

Mail:

Bültenlerİmİze Üye Olun

Güncel Haberlerimizi ve duyurularımızı mail olarak almak istiyorsanız, mail adresinizi girerek abone olabilirsiniz.