DAHİLİYE (İÇ HASTALIKLARI)

Günümüz modern tıbbında bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak İç Hastalıkları birimi (Genel dahiliye) kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin direkt çözüm merkezi olmaya devam etmektedir.

Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara, böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm sorunların başvuru ve çözüm merkezi İç Hastalıkları Ünitesi'dir.
Nefroloji, Endokrinoloji, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, Onkoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Romatoloji İmmunoloji-Allerji, Diabet, Kardiyoloji gibi kendini hızla yenileyen yan dallar hep Dahiliyenin içinden doğmadır.

Karın ağrısı olan hastamız da sindirim sistemi problemi olan da, iştahsızlığı olan da, öksürüğü olan da öncelikle Dahiliye Polikliniği’ne başvurmaktadır. Doğrusu da genel yaklaşım, hastayı objektif değerlendirmek ve tedavi etmek genel dahiliyenin temel prensibidir.
İç hastalıkları Uzmanı tanısını koyduğu hastayı cerrahi tedavi gerektiği durumlarda genel cerrahi başta olmak üzere tüm cerrahi branşlara yönlendirmektedir.
Yine ameliyat öncesi-ameliyat sonrası birçok vakanın kalp, akciğer (solunum), böbrek-karaciğer problemlerinin çözümüne direkt devreye giren ve sorunu çözen birim İç Hastalıklarıdır.

Özetle erişkinlerin sağlık sorunlarının tümünde ilk başvuru merkezi ve çözüm ünitesi İç Hastalıkları Birimidir.

İç Hastalıkları Bölümü şeker hastalığı, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları,kan hastalıkları, sindirim sistemi (mide ve barsaklar) hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, solunum sistemi hastalıkları, hormon hastalıkları ve şişmanlık gibi problemlerinizde başvurmanız gereken bir bölümdür. Ayrıca dahiliye polikliniğimizde girişimsel işlemler olarak endoskopi, kolonoskopi ve bronkoskopi yapılmaktadır.
Dahiliye bölümümüzde ayrıca her yaşa, cinse ve şikayetlere göre özel ayarlanmış Check-Up programları ve el, ayak terlemeleriyle ilgili tedaviler de uygulanmaktadır.

YAPILAN İŞLEMLER

  • Endoskopi
  • Kolonoskopi

Doktorlarımız

Uzm. Dr. Mehmet Akif KUMBUZOĞLU

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Uzm. Dr. Mehmet Akif KUMBUZOĞLU

Tıp Eğitimi:
19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uzmanlık Eğitimi:
Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi

Telefon: 0464 212 11 03

Mail:

Uzm.Dr. Cengiz DUYGULU

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Uzm.Dr. Cengiz DUYGULU

Tıp Eğitimi:
Istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Uzmanlık Eğitimi:
İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi

Telefon: 0464 212 11 03
Mail: c.duygulu@sarhospital.com.tr

Bültenlerİmİze Üye Olun

Güncel Haberlerimizi ve duyurularımızı mail olarak almak istiyorsanız, mail adresinizi girerek abone olabilirsiniz.