Background

Sağlıklı olduğunu düşündüğünüz bazı gıdalar sizi hasta ediyor yada kilo aldırıyor olabilir
GIDA İNTOLERANSI NEDİR?

 

Gıda İntoleransı, bazı gıdalara karşuı vücudumuzun verdiği reaksiyondur. Bireyler, bazı gıdalarda bulunan proteinlere karşı aşırıv hassas olurlar ve bu hassasiyetin yaratmış olduğu reaksiyon gıda intoleransıdır. Bu aşırı hassasiyet ya da gıda intoleransı, bireyler üzerinde aşırı kilo alımı ve fiziksel rahatsızlıklar gibi etkiler yaratır.

 

Az Yemenize Rağmen Kilo Alıyor veya Zor Kilo Veriyorsanız

 

Besin intoleransı metabolizmanızı yavaşlatıyor ve yavaş çalışan bir metabolizma siz az miktarda ve düşük kalorili besinler tüketsenizde vücutta yağlanmaya yani obeziteye sebep oluyor olabilir.

 

Rejim Yaparken Dayanamayıp Rejiminizi Bozuyorsanız

 

Belki de kilo verememenizin sebebi masum gözüken bir sebze olabilir. Besin İntoleransı, beyindeki seratonin hormanunun salgılanmasını azaltır. Seratoninin az salgılanması şeker isteklerini arttırır ve rejimi dayanılmaz hale getirir. Seratoninin azalmasıyla oluşan depresif ruh hali rejimin başarısız olmasında en büyük etkendir.

 

Kilo problemleri, vücut yağ yüzdesi artışı ve tatlı istekleri gibi sorunlar yaşıyorsanız sizin de besin intoleransınız olabilir. Bu yüzden diyete başlamadan önce mutlaka PINNERTEST ile size dokunan gıdaları tespit ederek diyetinizi düzenlememiz gerekmektedir.

 

YORK TESTİNİ HASTANEMİZDE DİYET POL,İKLİNİĞİMİZDE YAPTIRABİLİRSİNİZ.

 

                       

Tasarım ve Yazılım: Rizedeyiz Bilgi İşlem