Background

Hemodiyaliz ÜnitesiHemodiyaliz nedir?

          Hemodiyaliz, böbrek yetmezliği hastalığı sebebiyle böbrek fonksiyonlarını kaybeden hastaların hayatlarını devam ettirebilmeleri için vücutta oluşan zehirli madde ve sıvıların vücuttan atılmalarını sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Hemodiyalizin gerçekleştirilebilmesi için şu faktörler gereklidir.

*Damar yolu : Hastadan kanın alınabılmesı için yüksek akım sağlayan bir damar yolu gerekir.

*Hemodiyaliz ünitesi

*Membran (diyalizer) ve setler: Hastadan alınan kan setler vasıtasıyla makineye gelir ve  bir membrandan geçerek temizlenen kan tekrar hastaya verilir.

*Sağlik personeli: Hastayi bu işlemi uygulayacak ve takibini yapacak hemodiyaliz hemşire ve doktorlara ihtiyaç vardır.

 

           Hemodiyaliz ünitemiz de 10 adet Fresenius marka 4008 S diyaliz cihazi bulunmakta olup, ünitemizde hemodiyaliz konusunda 1 uzman hekim, 1 sertifikali hekim ve deneyimli 4 hemsire, 2 diyaliz teknisyeni, 1 tıbbi sekreter ve 2 temizlik personeli ile hizmet vermekteyiz.

 

          Hastalarımızın sağlığı ve tüm konforu bizim için önemlidir. Hastanemizin diyaliz hastalarına sağladığı avantajlardan dilerseniz sağlığınız veya tıbbi tedavinizi destekleyici diğer sağlik hizmetlerinden de ayrica fark ücreti ödemeden faydalanabilirsiniz. Diyaliz merkezimle eviniz arasinda ulaşimınız servis araçlarımızla sağlanmaktadır.Diyaliz seanslarınızda, kişisel kulaklıklı LCD televizyonlarımızı kullanabilir, isteğinize göre yemek menüsünden faydalanarak zamanınızı sıkılmadan geçirebilirsiniz.

Tasarım ve Yazılım: Rizedeyiz Bilgi İşlem