Background

Göz HastalıklarıKatarakt Cerrahisi ve Refraktif Cerrahisi

Hastanemizde,çok kısa sürede, ağrı duymadan en ileri teknik olan FAKO yöntemiyle katarakt ameliyatı yapılmakta, katlanabilen göz içi merceği yerleştirerek net görme sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra yüksek miyopi durumlarında ise saydam mercek değişimi yapılarak lazerle düzeltilmeyecek kadar yüksek bozukluklar düzeltilebilmektedir.

Retina Hastalıkları

Hastanemizde diabetik retinopati, hipertansif retinopati, damar tıkanıkları, retina yırtıkları gibi retina hastalıkları ile yasa bağlı görme merkezi bozuklukları en ileri tekniklerde ve FFA (göz anjiosu) kullanılarak tespit edilir. Diabetiklerde ve retinal yırtıklara ise argon lazer kullanılarak tedavi yapılmaktadır. Yaşa bağlı görme merkezi bozukluklarında (yaş, tip) Fotodinamik tedavi uygulanabilmektedir.

Glokom

Özel ŞAR Hastanesi’nde, göz tansiyonuyla (glokom) ilgili rahatsızlığı olan hastalarda bilgisayarlı görme alanı ve otomatik havalı tonometre ile ölçümler yapılmakta, tanı ve tedavi bilimsel ölçütlerle takip edilmektedir.

Şaşılık

Şaşılık tanı ve tedavisiyle, göz tembelliği tedavisi uzman hekimimiz tarafından yapılmaktadır.

Hastanemizde Tedavisi Yapılan Diğer Rahatsızlıklar:

*Kornea Hastalıkları* Nöroftalmoloji* Kontakt Lens

Cihazlarımızın bazıları;

*Topcon Compuvision bilgisayarlı göz muayene sistemleri* Zeiss Oftalmik mikrocerrahi ameliyat mikroskobu* Alcon Legacy2000 fakoemülsifikasyon cihazları* Argon Laser* YAG Laser* Humphery Bilgisayarlı Perimetri ( Görme Alanı)* Oculus Topcon Digital FFA + ICG Anjiografi İmagenet 2000

 
Tasarım ve Yazılım: Rizedeyiz Bilgi İşlem